Kontakt

Mgr. Marek Nývlt

Mobil: +420 605 768 994

Email: mareknyvlt@seznam.cz

IČ: 69890439

Facebook: @webtrutnov.net

Nabídka designu webuREJSTŘÍK POJMŮ

Tvorba webových stránek Trutnov Narazili jste na mém webu na slovo, kterému nerozumíte? Nevadí, proto je tu rejstřík použitých pojmů. Pokusím se ty nejzákladnější pojmy používané při tvorbě webových stránek vysvětlit.

Design

Design znamená návrh a může označovat jak činnost návrháře, tak výsledný produkt jeho činnosti. Cílem designu je co nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu. Vyžaduje proto jak technické, tak výtvarné schopnosti a znalosti a v současné době úzce souvisí také s propagací a reklamou.

Doména

Internetová doména (doménové jméno) je jednoznačné jméno (identifikátor) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do internetu. Příkladem doménového jména je www.example.com, nebo web.trutnov.net.

E-shop

Internetový obchod (nazývaný také jako e-shop) je počítačová aplikace používaná na komerci v prostředí internetu. E-shop slouží k nabídce a vyhledání zboží (služeb) s možností se je objednat, příjmu takových objednávek od zákazníků, zprostředkování plateb a poskytování dalších informací o výrobcích či řešení reklamací.

Fotogalerie

Fotogalerie je počítačová aplikace používaná v prostředí internetu k zobrazení fotografií či obrázků. Ty mohou být tříděny do různých sekcí či kategorií.

Joomla

Joomla je bezplatný open source CMS pro účely publikování informací na internetu a intranetu. Je napsána v jazyce PHP a využívá databázi MySQL. Joomla podporuje caching, indexaci stránek, RSS, tisknutelné verze stránek, zobrazování novinek, blogy, diskusní fóra, hlasování, kalendář, vyhledávání v rámci webserveru, lokalizace a vícejazyčné verze.

Klíčová slova

Klíčové slovo je v informatice slovo nebo identifikátor, který má specifický význam v programovacím jazyce. Význam klíčových slov se v různých jazycích liší. V knihovnictví se klíčová slova (angl. index term nebo také subject heading) používají pro označení tématu knihy a její zařazení do katalogu, většinou výběrem slov z řízeného rejstříku. Podle klíčových slov je pak možné hledat knihy podobného obsahu. Podobně na webu jsou klíčová slova používána při vyhledávání stránek (a ty proto bývají na vybraná slova optimalizovány).

Linkbuilding

Linkbuilding je jedna z hlavních a zároveň nejdůležitějších součástí SEO optimalizace pro vyhledávače. Účelem linkbuildingu je získat dostatek kvalitních zpětných odkazů, které Vám pomohou zvýšit postavení vyhledávání, a tím pádem i náštěvnost.

Logo

Logo je označení organizace, společnosti, firmy nebo instituce ve speciálním grafickém provedení. Logo je uváděno na produktech této firmy, pomáhá tak identifikaci a tvoří povědomí o značce.

Redakční systém

Redakční systém je software zajišťující správu dokumentů, nejčastěji webového obsahu. V dnešní době se jako redakční systém zpravidla chápou webové aplikace, někdy s případným doplňkovým programovým vybavením u klienta. Pro redakční systém se někdy používají i oborově podobné termíny jako systém pro správu obsahu či publikační systém.

SEO optimalizace

SEO optimalizace je metodika vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem pak je získat ve výsledku hledání ve vyhledávačích, které odpovídá obsahu, pro danou webovou stránku vyšší pozici a tím četnější a zároveň cílené návštěvníky.

SQL databáze

SQL je standardizovaný dotazovací jazyk používaný pro práci s daty v relačních databázích. Dotazovací jazyk umožňuje ovládat databázi prostřednictvím příkazů a dotazů, za pomoci vyhledávacích operátorů. Příkazy je možno rozdělit na příkazy pro manipulaci s daty, příkazy pro definici dat a příkazy pro řízení dat.

Webová prezentace

Prezentací rozumíme výklad, ukázku něčeho, produkt vytvořený v počítačovém prezentačním programu. Prezentačním programem potom rozumíme specializovanou počítačovou aplikaci, která umožňuje vytvářet nebo předvádět elektronické prezentace.

Aktualizováno Pátek, 21 Červenec 2017 09:30
 

Nejnovější projekty

Reality Drak

Reality Drak Trutnov

 

Autoservis Honza

autoservis Trutnov

 

Ubytování Pod Modříny

ubytování v soukromí Adršpach

 

Agentura Javor

pečovatelka Německo

 

Tomáš Holub - designer

Tomáš Holub - designer šperku

 

Masáže Lada

Masáže Lada

 

Thomayerova nemocnice

Thomayerova nemocnice

 

ČLA Trutnov

Česká lesnická akademie Trutnov

 

Impladent s.r.o.

zubař Trutnov

 

Pizzerie a Kavárna Dášeňka

Pizzerie a Kavárna Dášeňka

 

Apartmány U Škodů

Apartmány U Škodů